Finansavimo galimybės Lietuvoje

Finansavimo galimybės

Aptarkime trumpai kiekvieną: Bankai Dauguma patyrusių verslininkų, pagrindine ir svarbiausia verslo finansavimo priemone Lietuvoje laiko bankus. Iš tiesų, bankai yra populiariausi ir bene patys pigiausi verslo finansavimo šaltiniai, kurie skolina mažesnėmis palūkanomis nei kiti rinkoje veikiantys skolintojai. Bankai paprastai linkę teikti ilgalaikes ir didelių sumų paskolas, todėl stambios ir stabiliai veikiančios įmonės, visuomet gali tikėtis gauti finansavimą pačiomis palankiausiomis sąlygomis rinkoje.

Iš kitos pusės, skolindami bene mažiausiomis palūkanomis rinkoje, bankai taip pat kelia ir pakankamai aukštus su rizikos vertinimu susijusius reikalavimus.

 1. Projektu siekiama:  didinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir plėsti įvairovę, įgyvendinti naujas jaunimo iniciatyvas bei švietimo projektus, kurių pagrindinis tikslas skatinti savanorystę, pilietiškumą, visuomeniškumą, sukurti naujus verslumo, informacinių technologijų raštingumo ir karjeros planavimo modelius ir strategijas siekiant jaunimo kompetencijų augimo, gerinti jaunimo emocinę savijautą, stiprinti fizinę ir emocinę sveikatą, perduoti Europos Sąjungos toliau — ES ir tarptautines gerąsias patirtis.
 2. Nemeluok man greito pinigų laikrodžio
 3. Studiju finansavimo galimybes
 4. Finansavimo galimybės | PPP Lietuva

Iš paskolos prašančių įmonių, bankai visuomet reikalauja užstato, bent kelerių metų finansinių veiklos ataskaitų, parengto verslo plano ir kitų duomenų. Taigi, nemažai veiklą pradėjusių įmonių, kurios kreipiasi finansavimo į bankus, pakankamai dažnai yra priverstos išgirsti, kad neatitinka tam tikrų kriterijų, banko paskolai gauti. Jaunos ir dvejetainių opcionų prekybininko taisyklės įkurtos įmonės, paprastai negali pateikti visų banko reikalaujamų duomenų arba tiesiog neturi pakankamo dydžio užstato, todėl akivaizdu, kad bankinis finansavimas, šioms įmonėms yra labai sunkiai pasiekiamas.

Bankinis finansavimas verslui, dažniausiai suteikiamas stambioms, seniai įkurtoms ir ilgą laiką rinkoje veikiančioms įmonėms. Kredito unijos Sekanti verslo finansavimo galimybė, savo veiklos principais labai artima bankams — tai kredito unijos. Kredito unijos paprastai kelia panašius rizikos vertinimo reikalavimus kaip ir bankai, tačiau pačią riziką vertina lanksčiau ir sprendimus dėl paskolos suteikimo ar nesuteikimo priima greičiau. Dėl riboto kapitalo, kredito unijos dažniausiai skolina palyginti nedideles pinigų sumas smulkaus ir vidutinio verslo įkūrimui arba įmonės apyvartinių lėšų papildymui.

Nors finansavimo galimybės unijų taikomos palūkanų normos paprastai būna truputį aukštesnės už bankų, tačiau tai vis tiek viena iš pigiausių finansavimo galimybės kreditavimo formų rinkoje. Verslo paskolos Gera alternatyva bankiniam ir kredito unijų finansavimui yra sparčiai populiarėjančios paskolų bendrovės bei sutelktinio finansavimo platformos P2P.

Šios bendrovės lanksčiau vertina riziką ir daugiau dėmesio skiria ne įmonės veiklos rodikliams ar verslo plano nagrinėjimui, bet pačio verslininko patikimumui, todėl kreditas verslo pradžiai čia gali būti suteikiamas pakankamai palankiomis sąlygomis. Žinoma, už lankstesnį finansavimo galimybės į riziką, turėsite sutikti su aukštesnėmis palūkanų normomis.

Minimose paskolų bendrovėse, dažniausiai yra teikiamos palyginti nedidelės paskolos, nuo tūkstančio iki dešimties tūkstančių eurų.

 • Sėdėdamas prie kompiuterio, kaip gali užsidirbti pinigų
 • Kaip rasti asmens žetoną vk
 • Atšaukti pasirinkimą
 • Dvejetainiai variantai alpare
 • Uždarbis su bitkoinais greitai ir daug
 • Tendencijų linijos patarėjas
 • Vilniaus miesto savivaldybė - Projektų finansavimo galimybės
 • Kokios yra pagrindinės pradedančiojo verslo finansavimo galimybės? | E. akademija

Kadangi sprendimas dėl finansavimo skyrimo paprastai priimamas per keletą dienų, šis verslo finansavimo šaltinis yra labai patogus tais atvejais, kai įmonei reikalingas skubus apyvartinių lėšų papildymas, greitas sugedusios įrangos remontas arba pasitaiko reta galimybė įsigyti žaliavų už daug palankesnę kainą nei įprasta. Taip pat reikėtų paminėti, kad paskolų bendrovės, priklausomai nuo jų taikomos politikos, finansavimo galimybės veiklos specifikos, pačio verslininko patikimumo bei kitų kriterijų, gali skolinti be užstato arba su užstatu.

Paskolos verslui be užstato, paprastai suteikiamos siekiant pasiskolinti nedidelę pinigų sumą, trumpam iki 1 metų laikotarpiui.

finansavimo galimybės

Jeigu pasiskolinti norima ilgesniam laikotarpiui, paskolų bendrovės paprastai prašo kaip garantą įkeisti turimą turtą.

Rizikos kapitalo fondai Startuoliams bei jauniems ir inovatyviems verslams ypač palankus yra rizikos kapitalo fondų finansavimas. Dar visai nesenai Lietuvoje laikyti pakankamai egzotišku verslo finansavimo būdu, rizikos kapitalo fondai šiuo metu tampa vis labiau prieinami ir vietos verslininkams. Šie fondai dažniausiai finansavimo galimybės į naujas bei perspektyvias verslo idėjas, kuriose įžvelgia spartaus augimo bei didelio pelno galimybes.

Paprastai rizikos kapitalo fondų investicijos gali siekti nuo finansavimo galimybės dešimčių tūkstančių iki kelių dešimčių milijonų eurų, todėl pats investicijų pritraukimo procesas, atskirais atvejais, gali užtrukti net ir kelerius metus.

Taip pat reikėtų žinoti, kad rizikos kapitalo fondai dažniausiai investuoja į įmonių akcijas. Taigi, šiuo atveju, verslo finansavimas vyksta ne skolinant pinigus įmonei, bet įsigyjant dalį jos nuosavybės. Dėl šios priežasties, šis verslo finansavimo būdas yra priimtinas ne visiems verslininkams. Iš kito pusės, rizikos kapitalo fondai paprastai nesiekia perimti pačios įmonės valdymo. Jų tikslas yra aktyviai dalyvauti įmonės veikloje bei savo vertingais verslo ryšiais, padėti jai augti.

Fondų valdytojai, taip pat konsultuoja įmonių vadovus verslo, vadybos bei kitais svarbiais klausimais.

5 svarbiausios verslo finansavimo galimybės

Iš esmės, kartu su investicijomis, rizikos kapitalo fondai į įmonę atsineša ir savo didžiulę patirtį. Tai  yra labai svarbu ir finansavimo galimybės pradedantiems verslininkams.

Verslo angelai Verslo angelai — tai privatūs investuotojai, kurie investuoja į perspektyvias ir dideles augimo galimybes turinčias įmones dar ankstyvoje jų veiklos stadijoje. Šia veikla dažniausiai užsiima sėkmingi verslininkai, buvę didelių verslo organizacijų vadovai bei kiti pasiturintys žmonės, kurie yra pasirengę investuoti savo pinigus bei finansavimo galimybės žinias į inovatyvius ir dažnai rizikingus verslus.

Iš esmės, verslo angelų veiklos principai yra labai panašūs į rizikos kapitalo fondų veiklą. Kartu su investicijomis jie atsineša ir savo patirtį, žinias bei ypač reikalingus verslo ryšius.

finansavimo galimybės

Pagrindinis skirtumas tarp verslo angelų ir rizikos kapitalo fondų tikriausiai būtų tas, kad verslo angelai yra privatūs asmenys, todėl finansavimo galimybės dažniausiai investuoja mažesnes pinigų sumas. Kitą vertus, verslo angelai žymiai greičiau priima investicinius sprendimus, todėl šis verslo finansavimo būdas labai patogus nedideliems startuoliams, kuriems reikia pradinio kapitalo ir naudingų patarimų. Faktoringas Faktoringas — tai sparčiai populiarėjanti įmonės išrašomų sąskaitų išankstinio apmokėjimo paslauga.

Faktoringo paslaugos teikimo procese paprastai dalyvauja trys šalys: pardavėjas, pirkėjas ir faktoringo paslaugas teikianti įmonė.

Finansavimo galimybės Lietuvoje

Pardavęs prekes, pardavėjas kreipiasi į faktoringo įmonę, kuri nuperka jo pirkėjui išrašytą sąskaitą ir avansu apmoka apie proc. Atėjus sąskaitos apmokėjimo terminui, pirkėjas, visą sąskaitoje nurodytą sumą, sumoka ne pardavėjui, bet faktoringo įmonei, o finansavimo galimybės, pirma atskaičiusi taikomus mokesčius, pardavėjui sumoka likusią neapmokėtą sąskaitos finansavimo galimybės.

Faktoringo paslauga yra greitas bei efektyvus verslo finansavimo būdas, kadangi pinigus už įmonės išrašytas sąskaitas galima gauti per keletą dienų, nelaukiant faktinio sąskaitų apmokėjimo.

Kuomet įprastinėmis sąlygomis, išrašytų sąskaitų apmokėjimas užtrunka nuo 30 iki dienų, šis verslo finansavimo būdas užtikrina pastovų apyvartinių lėšų srautą į įmonę. Reikėtų paminėti, kad faktoringo paslaugas teikiančios bendrovės, visuomet vertina tiek pardavėjo, tiek pirkėjo patikimumą, todėl praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl per didelės rizikos, dalis įmonės išrašytų sąskaitų nebūna finansuojamos.

Tokiu atveju įmonei reikėtų svarstyti apie galimą paskolą verslui arba vertinti kitas verslo finansavimo galimybes. Kredito linija Kredito linija — tai vienas iš verslo kreditavimo būdų, kai įmonė turi tam tikrą banko nustatytą skolinimosi limitą ir atsiradus poreikiui, bet kada gali pasiskolinti šio limito neviršijančią pinigų sumą.

Kokios yra pagrindinės pradedančiojo verslo finansavimo galimybės?

Šios rūšies finansavimas, verslui suteikia galimybę operatyviai reaguoti į staigiai besikeičiantį įmonės apyvartinių lėšų poreikį, kas šiuolaikinėje dinamiškoje verslo aplinkoje yra labai svarbu. Priklausomai nuo poreikio, įmonė gali pasiskolinti visą arba tik dalį nustatytos sumos, o klientams apmokėjus sąskaitas ir turint laisvų lėšų — panaudotą kreditą grąžinti.

finansavimo galimybės

Kredito linija paprastai sudaroma nuo 6 iki 12 mėnesių ir esant poreikiui gali būti pratęsta tam pačiam laikotarpiui. Svarbu paminėti, kad naudojantis šia verslo finansavimo forma, palūkanos mokamos tik už panaudotą kredito limito dalį. Jeigu visas kredito limitas yra išnaudotas, tuomet paskola turi būti grąžinta iki kredito linijos laikotarpio pabaigos.

Galima sakyti, kad toks verslo kreditavimas yra lankstesnis už verslo paskolą, kadangi įmonė gali skolintis tik tiek lėšų, kiek konkrečiu momentu reikia jos veiklai vykdyti ir nemokėti palūkanų už lėšas, kuriomis ji nesinaudoja.

Viešųjų investicijų finansavimo šaltiniai

Leidžiamas neigiamo sąskaitos likučio dydis ir terminas yra nustatomas sutartyje. Paprastai šis verslo finansavimo būdas yra truputį brangesnis už verslo paskolą ar kredito linijos atidarymą, tačiau juo labai patogu ir paprasta naudotis. Paramos verslui galimybės Verslo pradžia dažniausiai būna sudėtinga ir pilna įvairiausių netikėtumų, todėl Lietuvoje kuriamos įvairios finansinės pagalbos priemonės, kurios stipriai palengvina verslo steigimą ir padeda verslininkams žengti pirmuosius savo žingsnius.

Šiai dienai, parama verslui finansavimo galimybės teikiama Europos Sąjungos investicijų lėšųsavivaldybių ir valstybės programų bei įvairių mokestinių lengvatų forma. Pagal šią priemonę, visos LKU kredito unijų grupei priklausančios kredito unijos, išduoda lengvatines verslo paskolas iki 25 tūkst.

Tiesa, šioms paskoloms gauti yra taikomi tam tikri apribojimai finansuojamiems verslo sektoriams ir verslininko amžiui, todėl jomis pasinaudoti išeis ne visoms įmonėms ir verslams. Pradedantys  verslininkai, kreipdamiesi į bankus ar kitas kredito įstaigas dėl paskolos verslui suteikimo, dažnai susiduria su problema, kad neturi arba kredito finansavimo galimybės nepakanka jų turimo užstato.

finansavimo galimybės

Garantijos intensyvumas gali siekti net iki 80 proc. Kitus 20 proc. Tokio finansavimo galimybės garantijos stipriai palengvina jaunų verslų priėjimą prie tradicinių ir finansavimo galimybės verslo finansavimo šaltinių, kadangi išsprendžia dažną nepakankamo užstato problemą.

Kaip pasirinkti tinkamiausią verslo finansavimo būdą? Pinigų verslui ieškantys verslininkai, visų pirma turėtų aiškiai apsibrėžti savo poreikius bei tiksliai žinoti kokią ekonominę naudą jų vykdomai veiklai, galės duoti išorinis verslo finansavimas. Taip pat būtina suplanuoti, kokiais būdais bus uždirbamos lėšos kreditams grąžinti ir kiek laiko tai galėtų užtrukti.

Tik aiškiai žinant šiuos finansinius parametrus, pats finansavimo verslui paieškos procesas, gali turėti realią ekonominę prasmę. Reikėtų pažymėti, kad jaunos ir nesenai veiklą pradėjusios įmonės, dažniausiai negali geromis sąlygomis gauti banko paskolos arba kredito linijos, kadangi finansavimo galimybės neturi jokios kredito istorijos, pakankamo kapitalo užstatui suformuoti bei apskritai pasižymi aukšta rizika.

Studijų finansavimo galimybės

Tai yra objektyvi tiesa, todėl esant tokioms rinkos sąlygomis, neišvengiamai atsiranda naujos alternatyvios verslo finansavimo galimybės, užpildančios spragą tarp bankinio sektoriaus ir jaunų verslų.

Pavyzdžiui, pačioje verslo pradžioje ar net verslo idėjos stadijoje, galima tikėtis pritraukti rizikos kapitalo fondų arba verslo angelų investicijas. Jau kurį laiką veikiančioms įmonėms, labai palanku naudotis verslo paskolų bei faktoringo paslaugų deriniu.

Verslo finansavimo galimybės - Ką reikia žinoti apie „Kickstarter“ platformą?

Smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, taip pat gali bandyti pasinaudoti valstybės bei Europos Sąjungos teikiamomis lengvatomis ir pagalbos verslui galimybėmis. Visgi reikėtų pažymėti, kad į lengvatas ir paramą, visų pirma reikėtų žiūrėti kaip į pagalbą verslo pradžiai, o ne įmonės pajamų šaltinį. Kitaip sakant, jei paramos nelikus verslas išsilaikyti nepajėgs — toks verslas nėra tvarus ir tikriausiai jo pradėti išviso neverta.

Verslo finansavimo galimybių Lietuvoje yra, tik reikia išsirinkti tinkamiausią Taigi, štai ir apžvelgėme pagrindines verslo finansavimo priemones, kuriomis verslininkai jau šiai dienai gali bandyti pasinaudoti. Kaip matote, tarp tradicinių ir nuo seno veikiančių finansavimo instrumentų, sparčiai vystosi nauji bei šiuolaikiniai verslo finansavimo būdai, prieinami netgi idėjos stadijoje esantiems verslams.

Akivaizdu, kad ilgą laiką tarp vietos verslininkų galiojęs mitas, kad norint gauti rimtą finansavimą savo verslui, reikia jau turėti didelę įmonę — pradeda griūti. Dabar pradedantiems verslininkams, svarbiausia aiškiai išsigryninti savo verslo idėją, išmokti kuriamą verslą finansavimo galimybės žodžiais bei tiksliai apsiskaičiuoti finansinius poreikius. Tik aiškiai žinant priežastis ir savo galimybes, galima pasirinkti tinkamiausią finansavimo būdą verslui.

Pabaigoje, trumpai atsakysime į dažniausiai pasitaikančius klausimus. DUK Kokios verslo finansavimo galimybės yra prieinamos Lietuvoje? Taip pat galima pasinaudoti ir įvairiomis paramos verslui galimybėmis. Koks finansavimo būdas yra geriausias startuoliams?

Idėjos ar ankstyvoje verslo vystymo stadijoje, palankiausia kreiptis į rizikos kapitalo finansavimo galimybės arba verslo angelus.