Medijų ir informacinis raštingumas

Cituojamas variantas

Autorių teisės Kodėl tai svarbu?

cituojamas variantas dirbti internete be investicijų studentams

Darbas su informacija neapsiriboja jos paieška ir atranka. Naudojantis kitų sukurtu turiniu nesvarbu, ar tai būtų moksliniai straipsniai, knygos, kaip laimėti pasirinkimuose pranešimai žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose, vizualinė informacijasvarbu išmanyti etiškus informacijos naudojimo principus, laikytis autorių ir gretutinių teisių ir nepamiršti nurodyti tikrojo autoriaus.

  • Spausdinti Mokytojų ekspertų komisija ištaisė VII nacionalinio diktanto konkurso pirmojo etapo darbus.
  • Кора приставшей земли и камней лишь отчасти скрывала гордые очертания корабля, который все еще величественно вздымался из недр разодранной пустыни.
  • Kur nusipirkti pasirinkimą
  • Platformos su dvejetainių parinkčių demonstracine sąskaita

Šiame modulyje supažindinama, kaip tinkamai naudoti informaciją, kad nebūtų pažeistos autorių teisės. Atlikdami užduotis, rašydami rašto darbus mokykloje, universitete ar kurdami turinį internetinėse medijose nepamirškite, kad jūsų darbai tiek vienur, tiek kitur turi būti originalūs, savarankiškai parašyti kūriniai, o naudodamiesi kitų autorių darbais privalote tai įvardyti, nurodyti, cituoti.

Kito autoriaus darbo panaudojimas nenurodant cituojamas variantas autorystės traktuojamas kūrinio pasisavinimu, plagiatu, už kurį akademinėje etikoje baudžiama griežčiausia bausme — pašalinimu iš mokslo įstaigos, mokslinio laipsnio panaikinimu. O cituojamas variantas su svetimo turinio panaudojimu internete, socialinėse medijose? Autorių teisių objektai — originalūs literatūros, mokslo ir meno kūriniai, kurie yra kokia nors objektyvia forma išreikštas kūrybinės veiklos rezultatas.

Autorių teisės išvestiniams kūriniams ir rinkiniams taikomos nepažeidžiant autorių teisių į kūrinį ar kūrinius, kurių pagrindu buvo sukurtas išvestinis kūrinys arba sudarytas rinkinys, bet netaikomos duomenims ar medžiagai, nesantiems autorių teisių objektais, iš kurių sudaryta duomenų bazė.

Autorių teisės ir citavimas: Tekstinė išnaša

Nelaikomi autorių teisių objektais idėjos, procedūros, procesai, cituojamas variantas, veiklos metodai, koncepcijos, principai, atradimai ar atskiri duomenys; teisės aktai, oficialūs administracinio, teisinio ar norminio pobūdžio dokumentai sprendimai, nuosprendžiai, nuostatai, normos, teritorijų planavimo ir kiti oficialūs dokumentaitaip pat jų oficialūs vertimai; oficialūs valstybės simboliai ir ženklai vėliavos, herbai, himnai, piniginiai ženklai ir kiti valstybės simboliai bei ženklaikurių apsaugą reglamentuoja kiti teisės aktai; oficialiai įregistruoti teisės aktų projektai; įprastinio pobūdžio informaciniai pranešimai apie įvykius; folkloro kūriniai.

Kadangi idėjos ir mintys nėra saugomas autorių teisių objektas, tai jos gali būti naudojamos be autoriaus sutikimo. Tačiau teiginiai, pažodžiui atkartojantys kitų autorių mintis, turėtų būti pateikiami kaip citata. Galima šiuos teiginius išdėstyti ir ne pažodžiui, t.

1. Autorių teisės

Viešai skelbti kūrinio tekstą moksliniame darbe, naudojant kito autoriaus originalias idėjas ar mintis ir nenurodant jų autoriaus, yra neetiška. Todėl dera literatūros šaltiniuose nurodyti, kokiais autoriais ir jų darbais remtasi rašant mokslinį darbą.

cituojamas variantas septyni žingsniai į finansinę laisvę

Paprastai perpasakojant kitų autorių mintis skliausteliuose nurodoma autoriaus pavardė jei autoriaus nėra, rašomas šaltinio pavadinimascituojamas variantas publikavimo metai ir, jei cituojama konkreti teksto dalis, — puslapis. Bendrasis žymėjimas yra šis  dvi C raidės apskritime. Žymėjimas papildomas priklausomai nuo priskyrimo vienai iš šešių galimų skirtingų licencijų būdų pateikiama lentelėje žemiau. Visais šių licencijų naudojimo atvejais būtina nurodyti pirminio kūrinio autorių.

Žymėjimas ir reikšmė.

Autorių teisės ir citavimas

Parengta pagal Kūrybinių bendrijų CC licencijų aprašus, daugiau informacijos čia. Dažna situacija, kai be autoriaus sutikimo savo darbuose pakartotinai naudojama interneto platybėse rasta asociatyvi iliustracija. To įmanoma išvengti.

cituojamas variantas dvejetainiai variantai, kaip teisingai prekiauti naujienomis

Pateikiame pavyzdį kaip rasti turinį, kurio antrinis panaudojimas leidžiamas. Pavyzdys: kaip Google vaizdų paieškoje atrinkti vaizdus, kuriuos galite naudoti be apribojimų arba su tam tikrais apribojimais. Citavimas Etiškas informacijos naudojimas Išreiškiant originalų kito autoriaus tekstą ištisą sakinį, pastraipąautoriaus idėjas ar mintis originaliai atpasakojant, analizuojant, remiantis kitų autorių pateiktais duomenimis, yra būtina pateikti nuorodą citavimas.

Citata — cituojamas variantas trumpa ištrauka iš kito kūrinio, skirta paties autoriaus cituojamas variantas įrodyti arba padaryti juos suprantamus, pateikiant nuorodą į kito autoriaus požiūrį ar mintis, suformuluotus originale.

LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas leidžia atgaminti nedidelę išleisto ar kitaip viešai paskelbto kūrinio dalį tiek originalo kalba, tiek išverstą į kitą kalbą, kaip citatą kitame kūrinyje be kūrinio, iš kurio paimta citata, autoriaus ar kito to kūrinio autorių teisių subjekto leidimo, jeigu toks atgaminimas yra sąžiningas ir jo mastas neviršija citavimo tikslui reikalingo masto.

Autorių teisės ir citavimas

Cituojant turi būti nurodomas citatos šaltinis ir autoriaus vardas, jeigu perkant prekybos robotą yra nurodytas kūrinyje, iš kurio citata paimta.

Jeigu cituojate kito autoriaus kūrinį ar jo dalį pažodžiui, jis turi būti aiškiai išskiriamas kabutėmis arba kursyvu. Cituojama turi būti tiksliai.

cituojamas variantas dvejetainis variantas m5

Turi aiškiai matytis cituojamos dalies pradžia ir pabaiga. Kabučių nereikia, jei tekstą atpasakojate ar analizuojate. Šiuo atveju tik nurodote, iš kur buvo paimti duomenys. Cituojamas variantas reikia ir tais atvejais, kai darbe naudojamos kito autoriaus parengtos schemos, diagramos, paveikslėliai, statistiniai duomenys ir pan. Citavimo reikalavimai Mokslinis darbas neturi priminti citatų rinkinio, sudaryto tik iš kitų autorių kūrinių ar jų dalių, nurodant šių kūrinių ar jų dalių autorius.

Toks darbas nebus laikomas savarankišku. Cituoti reikėtų negausiai ir atsakingai atrinkus.

Kino vertėjų seminaras

Jeigu rašote kokio nors teksto analizę, citata gali būti naudojama kaip pavyzdys. Cituojant galima parodyti, kad į analizuojamą problemą galima pažiūrėti ir kitu aspektu. Citata gali būti argumentų pagrindas.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija - Valstybinė lietuvių kalbos komisija

Citavimas turi būti sąžiningas  citavimo sąžiningumą apsprendžia citavimo tikslas; sąžiningo citavimo tikslas gali būti, pvz. Kūrinio viešas paskelbimas, viešas išleidimas siejamas su pagrįsta visuomenės teise susipažinti su šiuo kūriniu. Tekstinė išnaša Kūrinys, iš kurio paimta citata, moksliniame darbe identifikuojamas išnaša.

cituojamas variantas kaip padaryti pinigus internete lengvai

Tai yra trumpa nuoroda, įterpiama į tekstą skliausteliuose ar kaip pastaba pateikiama puslapio apačioje, skyriaus ar viso teksto pabaigoje. Išnašų tikslas — identifikuoti šaltinį, kurį autorius cituoja, polemizuoja, atpasakoja ar pan.

cituojamas variantas geriausi signalai 60 sekundžių dvejetainiams variantams

Bibliografines nuorodas galima pateikti išnašose puslapio apačioje arba darbo gale. Yra 3 išnašų pateikimo variantai:.